مقالات  

آشنایی با نمای ترمو وود

آشنایی با نمای ترمو وود
در طراحی نمای ساختمان یکی از تاثیرگذارترین عوامل، انتخاب مصالح کاربردی آن است. این که بدانید چه مصالحی در کنار هم بهتر و زیباتر به چشم خواهند آمد و یا کدام یک از مقاومت کافی برای دوام در فضای بیرونی ساختمان برخوردار است، نکاتی است که باید توجه ویژه ای به آن داشت. چوب یکی از مصالح کاربردی در طراحی نمای ساختمان هاست که امروزه با فرآوری و عملیاتی که بر روی آن انجام می شود، دارای زیبایی و دوام کافی برای این بخش از ساختمان سازی است.

این بار می خواهیم نکات کاربردی ترمووود را بررسی کنیم :

قطعات تولیدی ترمووود در ابعاد و اندازه های مختلف و در طیف های رنگی متنوع در بازار ارائه می شوند. این تنوع محصول به طراحان اجازه خواهد داد تا برای انتخاب خود گزینه های بسیاری را پیش رو داشته باشند. با توجه به اینکه چوب ها عناصری برگرفته از دل طبیعت هستند، به کارگیری آنها در نما برای اولین دید کاربران از ساختمان خوشایند خواهد بود.

پس از فرآیند فرآوری که بر روی چوب در کارخانه انجام می شود، ترمووود در مقابل سرما، گرما، بارندگی، رطوبت، حشرات و هر گونه تغییر شکل در محیط های بیرونی مقاوم می شود. ترمووود در مقایسه با سنگ عایق حرارتی بهتری است. این محصولات منبع مغذی برای حشرات و قارچ های مولد پوسیدگی چوب نخواهند بود.

شاید به دلیل اینکه سنگ ها نیز عناصری از دل طبیعت هستند، هنگام همنشینی با ترمووود ترکیبی مناسب را ارائه می دهند. طیف رنگ کرم سنگ ها به زیبایی در کنار رنگ قهوه ای چوب ها جلوه خواهد کرد. باید دقت داشت که درجه رنگی هر کدام از این دو رنگ به چه شکل و چگونه هماهنگ خواهند شد.

رنگ های خنثی، طوسی، سیاه و سفید در مصالح سنگ و فولاد هر کدام می توانند ترکیبی مناسب با رنگ قهوه ای ترمووود داشته باشند. میزان استفاده از هر رنگ و جایگاه آن تعین خواهد کرد که کدام نما زیباتر به چشم خواهد آمد. ترمووود ها در مقایسه با دیگر تولیدات چوبی با ایجاد رنگی یکنواخت در سراسر الوار چوب زیبایی خاصی به آن بخشیده است.

در طراحی چنین نماهایی ترکیب هندسه آن بسیار حائز اهمیت خواهد بود. ترمووود با طراحی هندسه ای خوب و هنرمندانه نمای بیرونی ساختمان شما را متحول خواهد کرد. تنها کافیست که طراح دیدی خلاقانه به طراحی هندسه آن داشته باشد و در این کار نوآورانه عمل کند.

ترکیب دو رنگ متفاوت از ترمووود نیز می تواند گزینه ای پیش پای طراحان باشد تا بتوانند به وسیله آن در طراحی نما تنوع ایجاد کنند.

پس از فرآیند ترمو که بر روی این گونه چوب ها انجام می شود، درصد رطوبت چوب کاهش می یاد و به تعادل رطوبتی می رسد که در نتیجه آن جذب رطوبت و تبادل حرارت چوب و از محیط اطراف به شکل قابل توجهی کاهش پیدا می کند. این موضوع در ثبات ابعاد، کاهش ترک خوردگی و افزایش قابل ملاحظه خواص عایق بودن الوارهای چوب ترمو (ترمووود) تاثیر گذار خواهد بود. بنابراین استفاده از آن در فضای بیرونی ساختمان مشکل ساز نخواهد بود.
 .

محصولات

   آلومینیوم کامپوزیت
   کرتن وال
   سایبان آلومینیومی
   سرامیک خشک
   سقف کاذب
   سنگ خشک

پروژه ها

   آلومینیوم کامپوزیت
   کرتن وال
   سایبان آلومینیومی
   سرامیک خشک
   سقف کاذب

درباره ما

   پیشینه و راهبرد
   اخبار
   تقدیرنامه ها
   تماس با ما


—————————————————

سی اس پی

پیشتاز در اجرای نماهای خشک